vFinlandia-ajo - Finaali

Kilpailupäivä 18.08.2019

(ei avointa osallistumista, osallistujat karsinnoista !)

Vastuuhenkilö siinau, raivo09@outlook.com.

VRKK-pisteytys:

Finaalit:

1. sija 50p.

2. sija 30p.

3. sija 20p.

4. sija 10p.

5. sija 9p.

6. sija 8p.

7. sija 7p.

8. sija 6p.

9. sija 5p.

10. sija 4p.

11. sija 3p.

12. sija 2p.

Lähdöt / Osallistujat / Tulokset: 

Finaalit: - osallistujat tulevat karsinnoista, ei avointa osallistumista !

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, vFinlandia-ajo 2019 - Finaali, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset. p. 100 000v€ - 70 000v€ - 50 000v€ - 30 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€

Osallistujat

8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a --

8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a --

12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake --

11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly --

11v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx --

9v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a --

7v o Nattåska / (ARO) 23,5a --

11v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 23,4aly --

9v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 22,1a --

7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.21,5aly --

14v t Tierra's Filippa / (StRa) 21,2aly -- 

8v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 23,2aly --

 

TULOKSET ! ONNITTELUT VOITTAJILLE JA SIJOITTUNEILLE !

tulokset arpoi Tiuhti, kiitos paljon !

1. 7v o Nattåska / (ARO) 23,5a –21,5aly - 100 000v€

2. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake –21,6aly - 70 000v€

3. 9v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 22,1a –21,7aly - 50 000v€

4. 11v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx –21,8aly - 30 000v€

5. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a –21,9aly - 20 000v€

6. 8v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 23,2aly –21,9aly - 10 000v€

7. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly –22,0aly

8. 11v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 23,4aly –22,1aly

9. 9v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a –22,2aly

10. 14v t Tierra’s Filippa / (StRa) 21,2aly –22,4aly

11. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a –22,5aly

12. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.21,5aly –22,7aly

 

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, vFinlandia-ajo 2019 - Finaali, 13,9 ja nopeammat lämminveriset. p. 100 000v€ - 70 00v€ - 50 000v€ - 30 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€

Osallistujat

9v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake --

10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a --

8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake --

7v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly --

6v t Cassandra Snilli / Timo (GT) 12,3aly --

7v o Golden Amazing / Elisa (APR) 10,4aly --

9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a --

7v o ST Ballo / (StRa) 10,9aly --

9v o Radical Alter Ego / (RuKo) 11,2aly --

12v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly --

9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 11,2a --

5v o Cheerful MacLily / Jannica (APR) 13,2aly --

TULOKSET ! ONNITTELUT VOITTAJILLE JA SIJOITTUNEILLE !

tulokset arpoi Tiuhti, kiitos paljon !

1. 7v o ST Ballo / (StRa) 10,9aly –10,6aly - 100 000v€

2. 8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake –10,8aly - 70 000v€

3. 5v o Cheerful MacLily / Jannica (APR) 13,2aly –11,0aly - 50 000v€

4. 9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a –11,1aly - 30 000v€

5. 9v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake –11,2aly - 20 000v€

6. 6v t Cassandra Snilli / Timo (GT) 12,3aly – 11,3aly - 10 000v€

7. 10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a –11,4aly

8. 9v o Radical Alter Ego / (RuKo) 11,2aly –11,5aly

9. 12v o In Roy’s Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly –11,7aly

10. 9v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 11,2a –11,9aly

11. 7v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly –12,0aly

12. 7v o Golden Amazing / Elisa (APR) 10,4aly –12,1aly