vFinlandia-ajo Karsinta 1.

Kilpailupäivä 28.07.2019

VIP 27.07.2019 klo 23:00 asti

Vastuuhenkilö siinau, raivo09@outlook.com

VRKK-ravit järjestää Ravitalli Rusko.

 

Osallistuminen / Rajoitukset

>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.

>> Keksityt kuskit ovat sallittuja, ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä !

>> vFinlandia-ajon karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / karsinta.

>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:

>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen sähköpostits, raivo09@outlook.com otsikolla: vFin-karsinta1. Osallistuminen päättyy 27.07.2019, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähtö x (rivinvaihto) ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --

( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

Lähdöt:

Kylmäveriset:

Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2019 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.

Lämminveriset:

Lähtö 2. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2019 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.

 

Osallistujat / Tulokset:

Kylmäveriset:

Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2019 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.

1. 8v o AH Tuleniskijä / (ARO) 21,2a -- 22,1ly - FINAALIIN.

2. 8v t AH Indigo / (ARO) 23,2a -- 22,3ly -- FINAALIIN.

3. 12v t Ruskon Felicia / (RuKo) 22,4ake -- 22,5ly - FINAALIIN.

4. 11v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 21,4ly -- 22,6ly - FINAALIIN.

5. 11v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 22,8ly - FINAALIIN.

6. 9v t Purnin Loihelma / Sylve (Team Ninitra) 22,4a -- 22,9ly - FINAALIIN.

7. 9v o Repertuaari / Eugenia (Team Ninitra) 22,1a -- 23,1ly

8. 13v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 22,2ke -- 23,2ly

 

Lämminveriset:

Lähtö 2. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2019 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.

1. 9v o Firefox Impreza / (RuKo) 11,1ake -- 10,8ly - FINAALIIN.

2. 10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a -- 10,9ly - FINAALIIN.

3. 8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake -- 11,0ly - FINAALIIN.

4. 7v o Sorryforthelies / (RuKo) 12,5aly -- 11,1ly - FINAALIIN.

5. 6v t Cassandra Snilli / Timo (GT) 12,3aly -- 11,2ly - FINAALIIN.

6. 7v o Golden Amazing / Elisa (APR) 10,4aly -- 11,3ly - FINAALIIN.

7. 8v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 12,5a -- 11,5ly

8. 8v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 11,6ly

9. 6v o Jorah Duán / (ARO) 12,2a -- 11,6ly